FB
Instagram
čeština english pусский

Řidičský průkaz D – na autobus

Chcete se naučit odhadovat vzdálenosti kolem autobusu? Umět si poradit i na úzkých silnicích a uličkách? Po našem kurzu budete řídit natolik dobře, že se s Vámi všichni cestující budou cítit zcela bezpečně.

Co je potřeba k získání řidičáku na autobus?

  1. Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel [PDF] (ohlídejte si, že jste lékařem posouzeni podle skupiny 2, přílohy č. 3 vyhlášky)
  2. Přihláška do autoškoly [PDF] (tiskněte pouze oboustranně, případně můžete vyplnit i v autoškole, kde je k dispozici)
  3. Objednejte si výcvik (níže na stránce nebo telefonicky)

Lékařský posudek si nechte potvrdit od Vašeho praktického lékaře. S posudkem ne starším než 3 měsíce, si pak můžete podat přihlášku do naší autoškoly.

Řidič autobusu musí být starší 24 let a vlastnit minimálně řidičský průkaz skupiny B popřípadě skupiny C.

Autobus můžete za určitých podmínek řídit i v mladším věku. Od 21 let je možné získat řidičský průkaz D s omezením na linkovou osobní dopravu s trasou do 50 km, popřípadě bez omezení v kombinaci s průkazem profesní způsobilosti s rozšířeným rozsahem školení 280 hodin. Od 23 let pak se základním školením 140 hodin. Veškerá specifika Vám rádi vysvětlíme.

Průběh výcviku na řidičák D

Praktickým jízdám předchází vyřízení několika formalit – nahlášení zahájení výcviku na úřad, úvodní seznámení se zásadami bezpečné jízdy a seznámení se s vozidlem.

Po vyřízení těchto formalit následně absolvujete celkem 14 hodin praktických jízd, během kterých se naučíte odhadovat vzdálenosti kolem autobusu, couvat za roh nebo najíždět k místu pro vystoupení cestujících. Dále Vám náš instruktor vysvětlí k čemu je na vozidle tachograf, k čemu, kdy a proč se používají zakládací klíny, jak správně a přesně identifikovat případnou závadu na vozidle či jak dodržet zásadu plynulé jízdy a vytvořit tak maximální komfort pro cestující.

Celý výcvik probíhá pod dozorem instruktora s mnohaletými zkušenostmi.

Záživným a zapamatovatelným způsobem Vás připravíme i na dílčí část zkoušky z ovládání a údržby vozidla. Jednotlivá témata snadno pochopíte a získané znalosti Vám budou nápomocné i v následném profesním životě.

Ceny výcviků na řidičský průkaz skupiny D

VýcvikDélka výcvikuCena
Pro držitele řidičáku C14 hodin26.990 Kč
Pro držitele řidičáku C s rozšířením na C+E22 hodin39.990 Kč
Pro držitele řidičáku B30 hodin39.990 Kč

Ceny profesních průkazů pro řidiče autobusů

VýcvikDélka výcvikuCena
Rozšíření profesního průkazu na kamion45 hodin14.990 Kč
Pro autobusové nováčky140 hodin24.990 Kč

Těšíme se na Vás,
kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.