FB
Instagram
čeština english pусский

Řidičský průkaz A – na motorku

Víte, který typ řidičského průkazu potřebujete na Vaši motorku? Pokud si nejste jisti, rádi Vám poradíme.

Nad rámec našich povinností jsme preventivně sjednali pojistku, kdy naši klienti jsou připojištěni na 10 milionů Kč na případné léčebné výlohy, vlastní škody, škody na motocyklu, interkomu, ochranných a učebních pomůckách vzniklé nedbalostním jednáním při výcviku.

Skupiny řidičských průkazů AM, A1, A2 a A

Co je potřeba k získání řidičáku na motorku?

  1. Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel [PDF]
  2. Přihláška do autoškoly [PDF] (tiskněte pouze oboustranně, případně je Vám k dispozici i v autoškole)
  3. Objednejte si výcvik (níže na stránce nebo telefonicky)

Lékařský posudek si nechte potvrdit od Vašeho praktického lékaře. S posudkem ne starším než 3 měsíce, si pak můžete podat přihlášku do naší autoškoly.

Jak probíhá výcvik na řidičský průkaz A?

Pro získání řidičského oprávnění absolvujete výcvik na jednom z těchto motocyklů:

Vzhledem k novele vyhl. 167/2002 Sb., která stanovila složitější provádění závěrečných zkoušek na motocyklu, nedoporučujeme provádět přípravu pouze podle minimální zákonné úpravy (13 vyučovacích hodin praktických jízd), která zpravidla neumožní kvalitní přípravu na zkoušku. Důsledkem by potom musela být platba za doplňující výcvik po neúspěšné závěrečné zkoušce, což není dobré pro Vaši peněženku ani pro Vaše sebevědomí.

Zkušenosti posledních dvou motorkářských sezón nás však přiměli rozšířit naše služby také o levnější výcvik. Někteří nadaní a šikovní žáci, zpravidla již se zkušenostmi z motocyklového sportu a podobně, jsou schopni po 13 hodinách zkoušku úspěšně složit. Kvalita přípravy tím nemusí být dotčena. Dobře tuto možnost zvažte.

Seznámíte se s motocyklem a jeho základními částmi, při kterých zjistíte, jak to vše na motocyklu funguje, co je potřeba kontrolovat, jak motocykl nastartovat když se vybije baterie, jak se maže řetěz, co znamená která kontrolka a jak je důležité nezapomínat vypínat ukazatele směru jízdy… a jiné. Poté bude následovat samotné řízení motocyklu.

Čekají Vás 3 části výuky řízení motocyklu

  1. Naučíme Vás samostatnému řízení motocyklu v prostoru na cvičišti. Učitel bude vždy u Vás, učit Vás, napovídat Vám a případně zachrání Vaše pochybení. Až vyhodnotí, že již motocykl bezpečně ovládáte, opustí s Vámi cvičiště a vydáte se spolu do provozu. Nejprve budete jezdit po silnicích s menším provozem (např. okolo Dubče, Petrovic,…) a postupně se budete přibližovat složitější dopravní situaci Jižního města, Spořilova,… . Zde absolvujete 3 nebo 5 hodin jízdy, podle objednaného výcviku.
  2. Budete trénovat samostatnou jízdu podle pokynů učitele, který pojede na svém motocyklu za Vámi. Pokyny budete dostávat prostřednictvím interkomu v helmě, přímo do ucha. Tato etapa výcviku trvá 5 nebo 7 hodin jízdy, podle objednaného druhu výcviku.
  3. Ve třetí části (která se bude prolínat s koncem druhé části) se vrátíte zpět na cvičiště a budete se učit tzv. “jízdu zručnosti”, což jsou jízdní úkony potřebné pro zvládnutí 1. části zkoušky z praktické jízdy. Zde absolvujete 5 nebo 8 hodin jízdy, podle objednaného výcviku.

Jezdit na cvičišti jízdu zručnosti budete na speciálně upravené motorce, která nebude vybavena druhým ovládáním pro učitele ale ochrannými padacími rámy.

Zapůjčíme Vám helmu vybavenou interkomem, dostanete od nás kuklu do helmy, pochopitelně Vám zapůjčíme veškeré ochranné pomůcky (chránič páteře, loktů, kolen, apod.)

Hodiny praktických jízd můžete u nás absolvovat v odpoledních hodinách a o víkendech. Vždy je však rozhodující počasí.

Celkový počet jízdních hodin ve všech třech částech výcviku je v uvedené ceně kalkulován na 13 hodin u levnějšího výcviku a 20 hodin u dražšího výcviku. Pokud by toto nestačilo, můžete za níže uvedených finančních podmínek absolvovat doplňující výcvik.

Naši učitelé na motorky jsou jedni z nejzkušenějších motorkářů. Pracovali jako policejní doprovod a s řízením motocyklu i v těch nejextrémnějších podmínkách mají mnohaleté zkušenosti. Z jejich výkladů je cítit láska k těmto strojům, zároveň však pokora a obrovský respekt, který je pro tento koníček velmi nutný. Toto přenáší na naše klienty.

Nad rámec našich povinností jsme zařídili pojistku, kdy naši klienti (pokud by se jim při výcviku náhodou něco stalo) jsou připojištěni na 10 milionů Kč na případné léčebné výlohy, vlastní škody, škody na motocyklu, apod. vzniklé nedbalostním jednáním při výcviku.

Na koupi nejlepší motorky potřebujete hodně peněz. Někdy můžete nedostatek vyzkoušet v loteriích nebo kasinových hrách. Takové hry, jako jsou automaty za skutečné peníze, mohou pomoci získat trochu zábavy a výdělku.

Výše pojistky a pojistného krýtí je stejná u všech výcviků.

Pokud chcete ušetřit a hledáte nejlevnější autoškolu, to my rozhodně nejsme.

Zakládáme si na velmi vysoké kvalitě výcviku.

Jestli Vás naše nabídka, podmínky a jistota, kterou nabízíme, oslovila, budeme se na Vás těšit.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Rozsah závěrečné zkoušky

Rozšíření řidičského průkazu na motorku

K rozšíření ze skupiny A1 na A2, nebo A2 na A, již není předepsaný povinný výcvik. Postačí pouze doplňková zkouška, při které už nepíšete testy. Před touto zkouškou Vám doporučujeme alespoň jednu vyučovací hodinu na našem motocyklu.

Ceny výcviků na řidičský průkaz skupiny A

VýcvikDélka výcvikuCena
Standardní AM, A1, A2, A2-4 měsíce [rozsah 13 h]26.990 Kč
Rozšířený AM, A1, A2, A2-4 měsíce [rozsah 20 h]33.990 Kč
AM, A1, A2, Apříplatek za výcvik do 2 měsíců10.000 Kč
doplňkový výcvik u Standardního výcviku1 hodina1.500 Kč
doplňkový výcvik u Rozšířeného výcviku1 hodina1.000 Kč
rozšíření z A1 na A2, nebo z A2 na Adoplňková zkouška9.990 Kč

Těšíme se na Vás,
kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.