FB
Pinterest
Instagram

Řidičský průkaz D – na autobus

  • autoškola autobus
  • výcvik na skupinu d
  • řidičák na autobus
  • autobus MAN
  • autoškola na autobus

Chcete se naučit odhadovat vzdálenosti kolem autobusu? Umět si poradit i na úzkých silnicích a uličkách? Po našem kurzu budete řídit natolik dobře, že se s Vámi všichni cestující budou cítit zcela bezpečně.

Co je potřeba k získání řidičáku na autobus?

  1. Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel [PDF]
  2. Přihláška do autoškoly [PDF] (tiskněte pouze oboustranně, případně můžete vyplnit i v autoškole, kde je k dispozici)
  3. Objednejte si výcvik (níže na stránce nebo telefonicky)

Lékařský posudek si nechte potvrdit od Vašeho praktického lékaře. S posudkem ne starším než 3 měsíce, si pak můžete podat přihlášku do naší autoškoly.

Řidič autobusu musí být starší 24 let. Případně již od 21 let je možné získat řidičský průkaz D s omezením nebo v kombinaci s průkazem profesní způsobilosti s rozšířeným školením a od 23 let ŘP D+E v kombinaci s průkazem profesní způsobilosti. Kurz však můžete začít ještě před dovršením věkové hranice.

Průběh výcviku na řidičák D

Praktickým jízdám předchází vyřízení několika formalit – nahlášení zahájení výcviku na úřad, úvodní seznámení se zásadami bezpečné jízdy a seznámení se s vozidlem.

Po vyřízení těchto formalit následně absolvujete celkem 14 hodin praktických jízd, během kterých se naučíte odhadovat vzdálenosti kolem autobusu, couvat za roh nebo najíždět k místu pro vystoupení cestujících. Dále Vám náš instruktor vysvětlí k čemu je na vozidle tachograf, k čemu, kdy a proč se používají zakládací klíny, jak správně a přesně identifikovat případnou závadu na vozidle či jak dodržet zásadu plynulé jízdy a vytvořit tak maximální komfort pro cestující.

Celý výcvik probíhá pod dozorem instruktora s mnohaletými zkušenostmi.

Ceny výcviků na řidičský průkaz skupiny D

Výcvik Délka výcviku Cena
Pro držitele řidičáku C 14 hodin 22.990 Kč
Pro držitele řidičáku C s rozšířením na C+E 22 hodin 34.990 Kč
Pro držitele řidičáku B 30 hodin 34.990 Kč
Objednat výcvik

Ceny profesních průkazů pro řidiče autobusů

Výcvik Délka výcviku Cena
Rozšíření profesního průkazu na kamion 45 hodin 14.990 Kč
Pro autobusové nováčky 140 hodin 24.990 Kč
Objednat profesní průkaz

Těšíme se na Vás, kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.Používáme cookies pro analytiku, reklamu a pro zlepšení uživatelského dojmu. Zavřením této zprávy nebo dalším používáním webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací najdete v našich zásadách soukromí.