FB
Pinterest
Instagram

Řidičský průkaz B96 a B+E

  • autoškola B+E a B96
  • řidičský průkaz B+E
  • řidičské oprávnněí B96
  • autoškola auto s přívěsem

Potřebujete za osobním autem táhnout těžký vlek na přepravu koní, podvalník na přepravu aut, karavan, apod.?

Oba výcviky B96 i B+E lze absolvovat již od 18 let a je potřeba už mít řidičák na osobní auto. Zvládnutí těchto výcviků není u nás nic obtížného.

Jaký je rozdíl mezi B96 a B+E?

Vždy je potřeba řešit celkové hmotnosti osobního auta a přívěsu. Tj. maximální hmotnost naloženého vozidla a maximální hmotnost naloženého přívěsu. Pokud Vám součet těchto dvou čísel vyjde menší než 4.250 Kg, postačí Vám skupina B96.

A proč bych měl výcvik dělat právě u Vás?

Trpěliví lektoři, příznivá cena, zázemí větší autoškoly, výcvik provádíme u nás na našem autě, spokojenost našich klientů… důvodů je hodně. Oplachtovaný vozík Vám zapojíme za moderní vůz Škoda Superb a vysvětlíme Vám jak s tím najíždět do kruhových objezdů, sledovat jej pouze pomocí venkovních zrcátek a v klidu našeho areálu se s vozíkem naučíte couvat do omezeného prostoru.

Jaký výcvik musím absolvovat minimálně podle zákona?

Na skupinu B96 zákon nepředepisuje žádné povinné hodiny, je jen na Vás, kolik budete chtít, aby zkouška proběhla v klidu.

Na skupinu B+E absolvujete:

  • 5 konzultačních hodin teorie + přezkoušení
  • 8 hodin jízd + 4 hodiny techniky

Je nějaký rozdíl v závěrečné zkoušce? Ano

  • U skupiny B96 Vás přezkouší komisař pouze z jízdy.
  • U skupiny B+E před zkouškou z jízdy musíte napsat test.

Ceny výcviků na řidičský průkazy skupin B96 a B+E

Výcvik Délka výcviku Cena
Výcvik B+E 2-3 týdny (v ceně 8 hodin jízd) 11.990 Kč
Výcvik B96 2 hodiny jízdy v ceně 7.990 Kč
Správní poplatek úřadu u zkoušky 700 Kč
1. hodina praktické jízdy 45 minut 590 Kč
Každá další hodina praktické jízdy 45 minut 590 Kč

Uvedená základní cena obsahuje náklady autoškoly na závěrečnou zkoušku, administrativu spojenou s přihlášením na zkoušky a doprovod pracovníka autoškoly ke zkoušce. Cena je uvedena včetně DPH.
Objednané hodiny přípravy u nás můžete absolvovat i po práci. Tzn. odpoledne, večer nebo o víkendu.
Pokud se hovoří o hodině, má se za to, že jde o vyučovací hodinu, která trvá 45 minut.
Cena za nedostavení se na závěrečnou zkoušku bez omluvy minimálně 1 týden předem je 1.000 Kč.
Storno poplatek výcviku je 500 Kč.
Opakovaná zkouška z předpisů o provozu vozidel Vás bude stát 500 Kč (včetně 100 Kč poplatek na úřadě).
Opakovaná zkouška z praktické jízdy Vás bude stát 1.400 Kč (včetně 400 Kč poplatek na úřadě).
Prostoj učitele – nedostavení se na domluvenou hodinu výuky nebo výcviku bez omluvy min. 24 hodin předem, je 250 Kč/vyučovací hodina.

Mohu si tento výcvik spojit ještě s nějakou další skupinou?

Kromě skupiny C+E a D+E lze tento výcvik spojit se všemi ostatními skupinami. Nejčastěji bývá sdružen se skupinou T nebo skupinou A.

Jak začít?

Doporučujeme přijít se k nám nezávazně podívat a zeptat se na všechno možné. Nic před Vámi nebudeme zatajovat. Rádi Vám doporučíme pro Vás nejoptimálnější druh výcviku. Očekávejte, že naši lektoři a lektorky jsou hodně nároční. Nespokojí se s tím, že si to nějak odjezdíte a nějak to u zkoušky někdy projde. Ne, to opravdu ne. Budete jezdit a couvat tak dlouho, až to budete mít úplně v malíčku a zkouška nebude žádný stres.

Rozhodl jsem se pro tuto autoškolu. Co mám tedy udělat?

  1. Potřebujete Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel [PDF] potvrzený od Vašeho praktického lékaře ne starší než 3 měsíce. S ním přijďte do autoškoly, kde si v klidu vyplníte přihlášku.
  2. Objednejte si výcvik (níže na stránce, telefonicky, nebo nás navštivte).

Jak se to vše naučím?

Samo to nepůjde, drtivou většinu dřiny zvládneme za Vás my. Budeme Vás učit, ale do Vaší hlavy to musíte chtít dostat Vy a prostě nám důvěřovat. U skupiny B96 není žádný výcvik ze zákona povinný. Doporučujeme však alespoň 1 vyučovací hodinu jízdy.

Teoretických hodin při individuálním výcviku B+E musíte ze zákona vytrpět minimálně 8 (cca 3 návštěvy zpravidla navazující na cvičnou jízdu).Teorii s Vámi probereme na kterékoliv naší provozovně.

A co jízdy? Zvládnu to?

Pokud budu chtít, tak ano. Naši lektoři a lektorky mají obdivuhodnou trpělivost. Couvání s přívěsným vozíkem slalom mezi kužely je opravdu zábava a zážitek. Budete většinou jezdit dvouhodinovky.

A co když mi to nepůjde?

Není žádný problém si hodiny dokoupit za zvýhodněnou cenu. Předem ale určitě ne. Nechte to až po konzultaci s lektorem či lektorkou. Oni nejlépe vědí co ve vás opravdu je. Není důvod vyhazovat peníze předem, je zbytečné se podceňovat.

Zkoušky! A hurá vyzvednout řidičák

Pomůžeme Vám se před zkouškou zbavit nervozity. Ne vždy se to úplně podaří, ale není potřeba se stresovat, zkušení komisaři poznají při jízdě chyby z nervozity.

No a to je vše, až dostanete papíry od komisaře a hurá na úřad pro řidičák.

Objednat výcvik B+E Objednat výcvik B96

Těšíme se na Vás,
kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.Používáme cookies pro analytiku, reklamu a pro zlepšení uživatelského dojmu. Zavřením této zprávy nebo dalším používáním webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací najdete v našich zásadách soukromí.