FB
Instagram
čeština english pусский

Řidičský průkaz B96 a B+E

Jste koňák, karavanista, nebo chalupář?
Potřebujete za osobákem tahat vleky?
Vše vyřeší řidičáky B96 či B+E

Oba výcviky lze absolvovat již od 18 let a je potřeba už mít řidičák na osobní auto. Zvládnutí těchto výcviků není u nás nic obtížného.

Jaký je rozdíl mezi B96 a B+E?

Vždy je potřeba řešit celkové hmotnosti osobního auta a přívěsu. Tj. maximální hmotnost naloženého vozidla a maximální hmotnost naloženého přívěsu.
Pokud Vám součet těchto dvou čísel vyjde menší než 4.250 kg, postačí Vám skupina B96.

A proč bych měl výcvik dělat právě u Vás?

Trpěliví lektoři, příznivá cena, zázemí velké autoškoly, letité zkušenosti a spokojenost našich klientů. Prostě důvodů je hodně.
Výcvik provádíme u nás na našem autě Škoda Superb , nebo Škoda Yeti. Nejen, že Vás připravíme na zkoušky, ale naučíme Vás skutečně s vozíkem jezdit. Vysvětlíme Vám jak s tím najíždět do kruhových objezdů, sledovat jej pouze pomocí venkovních zrcátek a nejen v klidu našeho areálu se s vozíkem naučíte couvat do omezeného prostoru.

Jaký výcvik musím absolvovat minimálně podle zákona?

Na skupinu B96 zákon nepředepisuje žádné povinné hodiny, ale my Vás bez přípravy ke zkoušce nepošleme, proto v našem balíčku získáváte automaticky 2 hodiny praktické jízdy.

Na skupinu B+E absolvujete:

Je nějaký rozdíl v závěrečné zkoušce? Ano

Ceny výcviků na řidičský průkazy skupin B96 a B+E

VýcvikDélka výcvikuCena
Výcvik B+E2-3 týdny (v ceně 8 hodin jízd)11.990 Kč
Výcvik B962 hodiny jízdy v ceně7.990 Kč

Mohu si tento výcvik spojit ještě s nějakou další skupinou?

Kromě skupiny C+E a D+E lze tento výcvik spojit se všemi ostatními skupinami. Nejčastěji bývá sdružen se skupinou T nebo skupinou A.

Jak začít?

Doporučujeme přijít se k nám nezávazně podívat a zeptat se na všechno možné. Nic před Vámi nebudeme zatajovat. Rádi Vám doporučíme pro Vás nejoptimálnější druh výcviku.
Očekávejte, že naši lektoři a lektorky jsou hodně nároční. Nespokojí se s tím, že si to nějak odjezdíte a nějak to u zkoušky někdy projde. Ne, to opravdu ne. Budete jezdit a couvat tak dlouho, až to budete mít úplně v malíčku a zkouška nebude žádný stres.

Rozhodl jsem se pro tuto autoškolu. Co mám tedy udělat?

  1. Potřebujete Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel [PDF] potvrzený od Vašeho praktického lékaře ne starší než 3 měsíce. S ním přijďte do autoškoly, kde si v klidu vyplníte přihlášku.
  2. Objednejte si výcvik (níže na stránce, telefonicky, nebo nás navštivte).

Jak se to vše naučím?

Samo to nepůjde, drtivou většinu dřiny zvládneme za Vás my. Budeme Vás učit, ale do Vaší hlavy to musíte chtít dostat Vy a prostě nám důvěřovat. U skupiny B96 není žádný výcvik ze zákona povinný, ale v našem balíčku získáváte automaticky 2 hodiny praktické jízdy.

Teoretických hodin při individuálním výcviku B+E musíte ze zákona vytrpět minimálně 8 (cca 3 návštěvy zpravidla navazující na cvičnou jízdu).Teorii s Vámi probereme na kterékoliv naší provozovně.

A co jízdy? Zvládnu to?

Pokud budu chtít, tak ano. Naši lektoři a lektorky mají obdivuhodnou trpělivost. Couvání s přívěsným vozíkem slalom mezi kužely je opravdu zábava a zážitek. Budete většinou jezdit dvouhodinovky.

A co když mi to nepůjde?

Není žádný problém si hodiny dokoupit za zvýhodněnou cenu. Předem ale určitě ne. Nechte to až po konzultaci s lektorem či lektorkou. Oni nejlépe vědí co ve vás opravdu je. Není důvod vyhazovat peníze předem, je zbytečné se podceňovat.

Zkoušky! A hurá vyzvednout řidičák

Pomůžeme Vám se před zkouškou zbavit nervozity. Ne vždy se to úplně podaří, ale není potřeba se stresovat, zkušení komisaři poznají při jízdě chyby z nervozity.

No a to je vše, až dostanete papíry od komisaře a hurá na úřad pro řidičák.

Těšíme se na Vás,
kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.