FB
Pinterest
Instagram

Profesní školení řidičů

 • profesní školení řidičů
 • profesní školení řidiče kamionu
 • školení profesionálního řidiče
 • učebna školicího střediska
 • profesní školení řidiče autobusu

Pro získání profesního průkazu řidiče, musíte absolvovat 140 hodinové vstupní školení řidičů.

Jako profesionální řidič musíte jednou ročně absolvovat pravidelné školení řidičů v délce 7 hodin.

Profesionální řidiči, kteří chtějí rozšířit svůj profesní průkaz o druhou skupinu musejí projít 45 hodinovým kurzem rozšíření profesního průkazu.

Bývalí profesionální řidiči, kteří chtějí znovu řídit, musí ve většině případů (viz níže) absolvovat doškolení profesní způsobilosti v rozsahu 35 hodin.

Nově nabízíme stahování dat z karty řidiče a případné vyhodnocení chyb, událostí a přestupků.

Kdy je nutné absolvovat školení?

 1. POZOR nově od 21.5.2022: Jste řidič dodávky nad 2,5 tuny a jezdíte do zahraničí

  Vozidlo nebo jízdní souprava o největší povolené hmotnosti přesahující 2,5 tuny a nepřesahující 3,5 tuny určené k přepravě zvířat nebo věcí, je-li jimi provozována mezinárodní silniční doprava nebo vnitrostátní silniční doprava na území státu, v němž dopravce nemá sídlo.

 2. Jste profesionální řidič

  V naší autoškole můžete absolvovat každoroční profesní školení, které probíhá v sobotu od 08:00 do 14:00 a ve středu od 15:00 do 21:00 hod (řidiči vozidel nad 3,5 t a autobusů).

 3. Byl jste profesionální řidič a chcete se k této profesi vrátit

  Doškolení profesionálního řidiče musí absolvovat všichni, kteří:

  • získali řidičský průkaz skupiny C před 10. 9. 2009
  • získali řidičský průkaz skupiny D před 10. 9. 2008

  Tento kurz není zakončen závěrečnou zkouškou. Datum zahájení si můžete vybrat ve vypsaných termínech na úvodní stránce webu. Zahájení je v sobotu od 08:00 a ve středu od 15:00 hod.

 4. Chcete se stát profesionálním řidičem?

  V těchto případech potřebujete nejdříve další řidičské oprávnění.

  Mám řidičský průkazChci profesní průkazCo Vás nemine
  ŽádnýLibovolnýPotřebujete řidičský průkaz skupiny B.
  BCRozšiřte svoji kvalifikaci o řidičský průkaz C. S ohledem na aktuální poptávku trhu Vám doporučujeme absolvovat i výcvikový kurz C + E. Samozřejmostí je množstevní sleva při absolvování více kurzů současně.
  BDZískejte řidičský průkaz D.
  CDUdělejte si řidičský průkaz D. Výcvik skupiny D budete mít levnější a rychlejší. Školení profesního řidiče je možné absolvovat současně s výcvikem skupiny D.

Jaké jsou podmínky pro účast na školení?

 • Být držitelem řidičského oprávnění a průkazu profesní způsobilosti řidiče pro skupinu C nebo D, nebo pro jejich podskupiny.
 • Přihlašte se na školení nejméně 2 dny před jeho začátkem.
 • V autoškole doložíte občanský průkaz, řidičský průkaz a průkaz profesní způsobilosti řidiče a vyplníte a podepíšete přihlášku do kurzu.

Průběh školení

Celé školení probíhá formou přednášky. Přednášejícím je zkušený lektor autoškoly, který je připravený odpovědět na všechny Vaše dotazy. Na školení nepouštíme žádná instruktážní videa, ale výuka probíhá interaktivně pod vedením instruktora, který danou problematiku názorně vysvětlí.

V průběhu školení se můžete zeptat kdykoliv na to, co Vás napadne. Tuto možnost konzultace máte i po skončení kurzu, kdy je možno nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu či telefonu.

Před zahájením profesní kariéry řidiče nebo v zákonem stanovených termínech Vám zajistíme dopravně psychologické vyšetření akreditovaným psychologem v prostorách naší autoškoly.

Po skončení kurzu Vás zdarma přihlásíme k závěrečným zkouškám. V den zkoušky Vás osobně doprovodíme na adresu místa konání zkoušek a zde i vyřídíme veškeré administrativní formality za Vás, takže se plně můžete koncentrovat na jejich úspěšné zvládnutí.

Ceny profesního školení řidičů

Výcvik Délka výcviku Cena
Pravidelné školení (povinné 1x ročně) 7 hodin 1.500 Kč
Získání Profesního průkazu 140 hodin 24.990 Kč
Rozšíření Profesního průkazu * 45 hodin 14.990 Kč
Doškolení profesní způsobilosti (návrat k profesionální kariéře řidiče) 35 hodin od 6.990 Kč
* Jste již držitelem profesního průkazu skupiny C, nebo D. Objednat školení

Těšíme se na Vás,
kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.Používáme cookies pro analytiku, reklamu a pro zlepšení uživatelského dojmu. Zavřením této zprávy nebo dalším používáním webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací najdete v našich zásadách soukromí.