FB
Instagram
čeština english pусский

Řidičský průkaz B – na auto

Chcete získat sebedůvěru za volantem a schopnost hbitě reagovat na situace v provozu? Po výcviku u nás si budete řízením auta zcela jisti.

Skupiny řidičských průkazů B s manuální či automatickou převodovkou nebo v režimu L17

Řidičák s omezením na automatickou převodovku můžete kdykoliv rozšířit na řidičák bez omezení. Při rozšíření absolvujete pouze zkoušku z praktické jízdy.

Co je potřeba pro získání řidičáku na auto?

  1. Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel [PDF]
  2. Přihláška do autoškoly [PDF] (vyplníte v autoškole, případně pokud jste mladší 18 let vytiskněte ji oboustranně a přineste vyplněnou čitelně tiskacím písmem podepsanou zákonným zástupcem)
  3. Objednejte si výcvik (níže na stránce, telefonicky nebo nás navštivte)

Lékařský posudek si nechte potvrdit od Vašeho praktického lékaře. S posudkem ne starším než 3 měsíce, si pak můžete podat přihlášku do naší autoškoly.

Průběh výcviku na řidičák B

Jak začít?

Ideální je se k nám přijít nezávazně podívat a prohlédnout si prostředí, kam budete chodit. Zeptat se na všechno možné i nemožné, rádi si s Vámi o všem promluvíme. Nic před Vámi nebudeme zatajovat.
Počítejte s tím, že naši lektoři a lektorky jsou hodně nároční. Nespokojí se s tím, že si to nějak odchodíte, odjezdíte a nějak to u zkoušky někdy projde. Ne, to opravdu ne.

Prostě budete umět jezdit!

Jsem student. Dostanu studentskou slevu?

U nás studentské slevy, z pozitivních důvodů pro klienta, neposkytujeme, neposkytovali jsme a nikdy poskytovat nebudeme. Žádná autoškola neplatí menší pojistku, výplatu učitele, silniční daně apod… se studentskou slevou. Nikde nikdo ani nekoupí studentskou naftu….

Zastáváme názor, že prokazování se studentskou průkazkou je pro některé “levné autoškoly” nebo “podvodné autoškoly” jistota, že se nejedná o Státní odborný dozor, ČOI, nebo jinou kontrolní instituci. Přístup podvodníka je, z jeho úhlu pohledu, v tomto případě velice bezpečný. Jen naivní člověk může očekávat za nízkou cenu kvalitní výcvik.

Co mě vlastně čeká?

Plně individuální přístup, moderní metody výuky, empatičtí a profesionální učitelé a učitelky. Kvalita našeho lektorského týmu je dána i jeho zapojením do náročných příprav budoucích učitelů autoškol.

Jak se naučím ty pravidla a předpisy?

Samo to nepůjde, drtivou většinu dřiny zvládneme za Vás my. Budeme Vás učit, ale do Vaší hlavy to musíte chtít dostat Vy a prostě nám důvěřovat. Minimální počet zákonem stanovených hodin teorie vychází asi na 4 návštěvy autoškoly, hodiny teorie navíc od nás dostáváte zdarma. Vyučuje se ve všech našich provozovnách.

A co jízdy? Zvládnu to?

Pokud budu chtít, tak ano. Naši lektoři a zejména lektorky mají obdivuhodnou trpělivost. Nejstarší klientce, která se u nás učila řídit na autě s manuální převodovkou bylo přes 60 let.

Ze zákona standardně absolvujete 28 hodin praktických jízd. Budete většinou jezdit dvouhodinovky.

A co když mi ty povinné jízdy nebudou stačit?

Není žádný problém si hodiny dokoupit za zvýhodněnou cenu. Předem ale určitě ne. Nechte to až po konzultaci s lektorem či lektorkou. Oni nejlépe vědí co ve vás opravdu je. Není důvod vyhazovat peníze předem, je zbytečné se podceňovat.

Zkoušky! Hurá, jsme u cílové rovinky

  1. Předpisy pravidel silničního provozu (formou testu na počítači)
  2. Praktická jízda

Nejdříve musím před zkouškou porazit toho neřáda, kterému se říká nervozita. Ne vždy se to úplně podaří, ale není potřeba se stresovat, zkušení komisaři poznají při jízdě chyby z nervozity.

No a to je vše. Až dostanete papíry od komisaře, hurá na úřad pro řidičák.

Režim L17

V tomto režimu je možné od 1.1.2024 řídit automobil od 17 let. S mladým řidičem musí sedět ve vozidle na sedadle spolujezdce zapsaný mentor. Mentorem může být osoba, která vlastní řidičské oprávnění sk. B déle než 10 let, v posledních pěti letech neměla zákaz řízení a nemá žádné trestné body. Kompletní informace naleznete zde: www.nacestachbezpecne.cz/l/l-17/

Ceny výcviků na řidičský průkaz skupiny B

všechny služby provádíme na požádání také na vozidle s automatickou převodovkou bez příplatku.

SlužbyCena
Základní výcvikPraha26.990 Kč
Sleva na pobočceČeský Brod– 5.000 Kč
Expresní výcvikpříplatek+ 10.500 Kč
VIP výcvikpříplatekod + 16.000 Kč
výcvik v cizím jazycepříplatek+ 5.000 Kč

Ceny doplňkového a individuálního výcviku a výuky

SlužbyRozsahCena
Kondiční jízda, doplňkový výcvik z praktické jízdy1 hodina1.000 Kč
Kondiční jízda, doplňkový výcvik z praktické jízdy10 hodin9.000 Kč
Individuální výuka teorie, nikoli zdravotní přípravy1 hodina500 Kč
Individuální výuka nebo výcvik zdravotní přípravy1 hodina800 Kč
Individuální výuka nebo výcvik zdravotní přípravy pro klienty exkluzivního výcviku1 hodina600 Kč
Učebnice pravidel silničního provozu vč. CD (nejnovější znění) 1 kus300 Kč


Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Platbu základního výcviku je možno provádět na splátky.
Splátku je potřeba uhradit vždy před absolvováním další části výuky a výcviku. Nejoblíbenější je rozložení ceny na 3 splátky placené v měsíčním intervalu.
Příplatky nebo slevy jsou rovnoměrně rozloženy do splátek. Viz. “Obchodní podmínky
V ceně je zahrnuta výuka, výcvik a řádná závěrečná zkouška. Cena neobsahuje správní poplatky placené obecnímu úřadu (Magistrátu) ve výši 100 – 700 Kč a neobsahuje cenu za lékařské vyšetření (obvykle cca 500 Kč).
Vyučovací hodina v autoškole, dle zákona, trvá 45 minut.

Základní výcvik

Expresní Výcvik

VIP výcvik

Zdravotnická příprava

Zrušení omezení na auto s automatickou převodovkou

VýcvikDélka výcvikuCena
Rozšíření na manuální převodovkudle klienta5.000 Kč

Těšíme se na Vás,
kolektiv lektorů Autoškoly VT centrum 11 s.r.o.